Bu içeriğimizde, wordpress temalarının özelliklerinden, neler yapılabileceğinden, özellik çeşitlerinden bahsedeceğiz. Ne kadar özellik, o kadar iyi diyebiliriz. Çünkü temaya dahil olan özellikler ne kadar çok özellik olursa, bizim için gerekli olanları bulmamız o kadar kolay olur. O yüzden fazla özelliği olan temalar genelde pahalı olur ancak, Tema Arşivi olarak uygun fiyat garantisi vermekten çekinmiyoruz.

WordPress Tema Slider Özelliği

Slider, yani Slayt özelliği, bizim için olmazsa olmaz özelliklerden bir tanesi. Her sektöre, her temaya gerekli olan Slider özelliğini hem web site sahipleri hem de siteye gelen misafirler tarafından seviliyor. Durum böyle olunca, kullanması kolay ve güzel tasarımlı Slider eklentileri çok satılıyor. Tema Arşivi’nin sunduğu tüm WordPress temalarında, slider özelliği bulunmakta olup, ek olarak hiçbir ücret istenmemektedir.

WordPress Pricing Table Özelliği

Pricing Table özelliği, Freelance olarak çalışanların veya kurumsal şirketlerin web sitelerinde oldukça karşılaşılan bir özelliktir. Hangi hizmetlerin nasıl özellikleri olduğunu ve fiyatlarını belirten tablolardır.

Genelde hizmet paketinin seviyesine ve özelliklerine göre sıralandırılarak kullanılır. Örnek vermek gerekirse;

şeklinde olabilir. Tabii ki sayısı web site sahibinin isteği üzerine daha fazla veya eksik olabilir.

Pricing Table sayesinde, web site ziyaretçileriniz hızlı bir şekilde istediği hizmetin özelliklerini ve fiyatına ulaşır. Bu alanda etkileşim almak çok önemlidir.

WordPress Countdown (Sayaç) Özelliği

İngilizce’de “Countdown”, Türkçe’de “Sayaç” olarak isimlendirdiğimiz, belirli bir tarih ve saatten geriye doğru sayan bir gösterge diyebilirz.

Countdown özelliğine, çoğunlukla E-ticaret sitelerinde olan indirimli ürünlerde karşılaşırız. İndirimin bitmesine ne kadar zaman kaldığını bize söyleyen bir göstergedir. Sayaç özelliği de, kullanışlı ve gerekli olan bir özelliktir. Tema Arşivi olarak, temalarımızdan herhangi birini aldığınızda bu özelliği de ücretsiz olarak edinmiş olacaksınız.

WordPress Progress Bar Özelliği

Progress Bar, yani Türkçe’de “ilerleme çubuğu” olarak geçen bir özelliktir. Genelde ingilizce ismini kullanıyoruz, hem alışkanlık hem de Türkçe isminin güzel olmadığından dolayı olabilir.

Progress bar nedir? Progress bar ne işe yarar? Progress bar nerede kullanılır? Gibi soruları yanıtlayacağız. Progress bar, web sitelerinde genelde yeteneklerin belirtildiği kısımlardır. Mesela “PHP bilgi seviyesi | %95” gibi örneklendirilebilir. Bir çok alanda kullanılabilir, sırıtmaz. WordPress temalarının vazgeçilmez özelliklerinden biridir.

WordPress Tabs Özelliği

Tabs özelliği ile, aslında tablo yapılıyor diyebiliriz. Genelde E-Ticaret sitelerinde, ürün açıklaması olan yerlerde kullanılır.

Mesela Türkiye’de satış yapan ünlü bir markanın E-ticaret sitesine bakalım.

Tabs Özelliği

Görüldüğü gibi,

Kısımlarından oluşan bir Tabs görüyoruz. Kullanımı basit, hoş görünümlü ve kullanıcıya zaman kazandıran bir özellik.